Прямі сходи – це найбільш поширений вид з’єднання двох поверхів в будинку. Вони комфортні і максимально прості в установці, що робить їх зведення швидким. Характеристики і конструктивні особливості безпечні та зручні. Це те, що потрібно для постійного пересування між поверхами.
Прямі сходи
Прямі сходи можуть бути різних форм і конфігурацій. Їх можна придбати готовим комплектом, якщо розміри підійдуть або замовити індивідуальний варіант. Складові для сходів виготовляють з дерева, металу і скла. Різноманітність видів дозволяє встановити її в багаторівневої квартирі. Кількість форм, кольорів і стилістика залежить від смаку замовника. Прямі сходи – це класичний варіант для заміського будинку.
Прямі сходи на другий поверх виготовляються з дерева і металу, рідше використовується скло і поділяються на 3 основні види:
- Одномаршові. Найбільш поширені в невеликих приміщеннях. Складаються з одного прольоту, при цьому бажано щоб кількість сходинок в ньому не перевищувала 10.
- Двомаршеві. Вони бувають г-подібної форми або п-подібної форми. Складаються з прольотів і майданчиків. До такої, часто застосовують назву “прямі сходи з майданчиком”. Для встановлення майданчика потрібні додаткові опори для установки, що ускладнює конструкцію.
- Трьохмаршеві. Це велика габаритна система сходів. Підійде для будинків з великою площею і високими стелями. Конструктивні особливості таких сходів складні, але виглядають вони дорого і вишукано.
Одномаршові прямі сходи в будинку – найпоширеніший вид в приватних будинках. Їх легко зібрати і вони не займають багато простору. Дуже часто впритул наближені до стіни, що робить встановлення ще більш легким.
Конструкція прямих сходів
Прямі сходи на другий поверх продаються готовими комплектами або виготовляються за індивідуальним замовленням. Стандартна комплектація складається з 3 обов’язкових складових:
- Каркас. Складається з двох опор – тятиви або дерев’яних балок (часто товсті дошки). У таких напрямних вирізані пази, в які при складанні вставляються щаблі. Рідше використовують, так звані косоури. Це паличковидні балки, сходи в які не врізаються, а просто укладаються зверху. На відміну від дошок, які завжди розташовуються з боків, косоури встановлюються і посередині. Якщо задіяти останній варіант, то сходинки будуть кріпитися зверху.
- Сходинки. Поділяються на два види – відкриті і закриті. Перший варіант – це просто горизонтальна дошка. Другий варіант – дошка, до якої зсередини кріпитися вертикальна планка. Вона закриває вид під сходами і несе в собі тільки естетичне навантаження, додаткових функцій немає. Сходинки самий використовуваний фрагмент в прямій сходах і постійно піддаються механічному впливу, тому повинні бути міцнішими і витривалими.
- Огорожа. Цей елемент відповідає за безпеку, тому є обов’язковим, якщо сходи розташовані впритул тільки до однієї стіни. Огорожа складається з перила, поручнів і балясин. Залежно від особливостей конструкції перил може бути одне або два. Найбільш поширені види прямих сходів без огорожі – це ті, що розташовані між двох стін.
Залежно від моделі, цей список може змінюватися. Наприклад, в сучасній варіації часто не використовують стандартне огорожу або обходяться зовсім без неї, навіть в тому випадку, коли сходи встановлені впритул тільки до однієї стіни. Така конструкція не рекомендується і є небезпечною.
Переваги прямих сходів на другий поверх
Прямі сходи мають ряд переваг, які роблять їх максимально популярними серед покупців:
- Простота в збірці. Монтаж такого типу сходів – це значить швидка установка, яка не вимагає величезної кількості часу і інструментів.
- Великий вибір матеріалів. Виготовляють прямі сходи з дерева, металу або багатошарового скла. Це означає, що є можливість встановити таку в будинок з будь-яким інтер’єром. Потрібно відзначити, що прямі дерев’яні сходи найпопулярніші.
- Універсальність. Установка прямих сходів вимагає основного критерію – це вільний простір, не має значення, це квартира, будинок або дача.
- Практичність. Це найпростіший вид сходів, який може бути. Не вимагає багато вільного місця, при цьому максимально комфортний у використанні і безпечний.
Прямі сходи на другий поверх мають додаткові якості як довговічність, практичність і простота в догляді. Конструкція з будь-якого матеріалу, при правильному монтажі може витримувати великі вантажі, максимально зручна як для монтажу, так і для використання, а щоб позбутися від бруду, її досить просто помити.
Висновок
Прямі сходи прості і зрозумілі, але в їх простоті криється їхня перевага перед іншими видами підйомів на другий поверх. Якщо стеля в будинку дозволяє встановити прості одномаршові сходи, не варто мудрувати – просто зробіть це! Оригінальності можна додати за допомогою її дизайну. Підібрати необхідні розміри можна в столярній майстерні “ПанМайстер”. Ми знаходимося в місті Київ, Україна. Чи готові допомогти у виборі оптимальної конструкції для конкретного випадку.