Сходи на больцах
logo
blog
Блог

Сходи на больцах

Сходи на больцах

Сходи на больцах – це вид сходової конструкції з мінімальною кількістю елементів. Больц – це вид кріплення. Саме слово прийшло до нас з німецької мови і означає в буквальному сенсі “болт”. Він дозволяє кріпити щаблі до стіни, при цьому інші складові конструкції виконують роль підтримки.

Цей вид сходів з’явився відносно недавно. Мінімалістичний стиль і можливість індивідуального дизайну зробили його дуже популярним. Головним у виборі таких сходів є послідовність дій майстра і ваші ідеї. Весь процес займе не тривалий час з послідовністю таких пунктів:

  1. Обираємо тип сходів.
  2. Проводимо розрахунки по метражу і рівню підйому.
  3. Виготовляємо, закуповуємо необхідні деталі;
  4. Закріплюємо конструкцію.

Сходи на больцах: типи, розрахунок, кріплення, переваги і недоліки

Сучасні сходи на больцахЄ кілька типів таких сходів, які активно використовуються в багаторівневих квартирах, заміських будинках, котеджах, офісах і торгово-розважальних приміщеннях для кріплення на больцах:

  • Маршова. Тут больци кріпляться з двох сторін у вигляді стійки вертикально вгору або одна сторона до стіни, а інша до вертикальної стійки.
  • Гвинтові. У гвинтової конструкції опорна частина – це центральна штанга. Інший край ступенів кріпитися до стіни. Повністю незалежні сходи від стін, тоді потрібно встановлювати додаткові опорні вертикальні больци для потужності конструкції.
  • Модульна. Цей вид конструкції додає сходам легкості і займає менше місця. Несуча опора розташована тут по центру, а ось больци виконують опору з іншох сторони. Це допомагає правильно розподілити навантаження на ступені. В модульної сходах на больцях часто використовуються перила, як продовження бильцях. Це робить їх більш надійними.

Залежно від кріплення і положення опори, можна також виділити такий типи сходів на больцах:

  • з опорою на стіну;
  • з опорою на тетиву;
  • з додатковими стрижнями або проміжними опорами;
  • кріплення на больци з обох сторін;
  • з опорою на перила.

Тип кріплення підбирається в залежності від об’єкта і відповідного типу сходів.

Переваги та недоліки сходів на больцах

Сходи на больцах як і будь-яка інша конструкція має свої переваги і недоліки. Часто це залежить від конкретного об’єкта. Основними відмітними особливостями, які можна віднести до переваг сходів на больцах є:

  • легкість в збірці;
  • відсутність скрипу;
  • ідеальний варіант для поворотних сходів;
  • ергономічний дизайн.

Сходи на больцях в класичному стиліБудь-які сходи на больцах – це своєрідний конструктор. Її дуже легко зібрати, що дає можливість зробити монтаж швидким. За рахунок простоти збірки кожну з деталей легко демонтувати і замінити.

Сходинки на больцах ніколи не скриплять за рахунок своєї конструкції, навіть якщо сама ступінь виконана з дерева. Крім того, їх легко виготовити будь-якої форми і кута повороту.

Дизайн – це саме ту перевагу, через якого встановлюють саме такий вид сходів. Сходинки на больцах как-будто ніби розташовані у повітрі. Вони займають мінімальний простір і розчиняються в інтер’єрі. Це сучасний стильний дизайн.

До недоліків таких конструкцій відносять:

  • наявність стіни хоча б з одного боку;
  • статичне застосування (не завжди відповідний дизайн);
  • більш висока ціна.

Розрахунок сходів по метражу і рівню підйому

Для правильного розрахунку під сходи потрібно спиратися на головний показник – це висота другого поверху. Сюди враховується стяжка і майбутнє покриття підлоги. Від цього розміру далі залежить решті розрахунок.

Сходи на другий поверхПісля того, як у вас є висота другого поверху, можна переходити до інших розрахунків:

  1. кількість сходів;
  2. кроку підйому;
  3. ширини сходів;
  4. кількість сходів в отворі;
  5. розрахунок просвіту.

Пункти може змінюватися іншими або додаватися додаткові класифікації, в залежності від конкретного випадку і типу сходів, яку потрібно встановити.

Особливості кріплення сходів на больцах

Етапність кріплення сходів на больцах залежить від типу. Розглянемо варіант з опорою на тятиву. Тут потрібно виконати кілька пунктів:

  • визначаємо розмір;
  • закріплюємо тятиву на стіні і прикріплюємо до неї проступ;
  • установка балясини:
  • установка поручня.

При цьому, кріплення балясин тут має бути міцнішим, ніж в інших видах сходів. Вони грають роль опори.

Підведемо підсумки

Сходи на больцах – це сучасний ергономічний варіант для будинку, багаторівневої квартири, котеджу. Вони виглядають легко і займають мінімальну кількість простору на першому поверсі. Крім того, їх монтаж дуже простий, що в рази прискорює установку. Якщо не морочитися з установкою самостійно, а довіритися професіоналам, можна зробити все максимально швидко і правильно. Компанія ПанМайстер готова допомогти в цьому вам!

Сходи на больцах – ідеальний варіант для тих, кому потрібно встановити швидко стильний і практичний підйом на другий поверх.

❓ Які бувають типи сходів на больцах?
Типи сходів на больцах залежать від кріплення, а точніше від опори, а також різновиду сходів та від конкретного приміщення і можливості установки.
🞧Переваги та недоліки сходів на больцах?
Основними перевагами сходів на больцах можна назвати дизайн, швидкість і простоту установки і відсутність скрипу ступенів, навіть якщо вони з дерева. Недоліки - це більш висока ціна, тільки сучасний дизайн і наявність хоча б однієї стіни в опорі.
❓ Як розрахувати сходи по метражу і рівню підйому?
Розрахунок сходів на больцах по метражу і рівню підйому залежить від конкретного типу сходів і положення опори.
❓ Як кріпити сходи на больцах?
Закріплення сходів на больцах - це конкретна етапність дій, яка залежить від типу сходів. Як правило, це закріплення больцев, далі ступенів, потім поручнів і додаткових елементів, якщо вони необхідні.