Дуб це не просто «дерево із казки». Це велич, міцність, довговічність, розкішна текстура і малюнок кільцями, що зачаровує погляд. Це також вражаюча витривалість, висока стійкість до впливу всемогутнього часу. Ясен – ще один представник групи «твердих порід», що відрізняється широкою палітрою відтінків (від світлих до темних тонів). Обидві породи користуються респектом у майстрів, але у кожної з них є свої особливості. Тому перед тим як визначитися з вибором не буде зайвим підучити «матчастину».
Сходи повинні не тільки вписуватися в інтер’єр, але і відповідати стандартам в плані ергономічності та безпеки. Причому строгим канонам має відповідати не тільки сама конструкція, але і розхідні матеріали, що використовуються для виготовлення всіх деталей. Сучасні виробники використовують різний матеріал, оскільки інноваційні технології дозволяють проводити обробку будь-якого типу сировини. Але, без сумнівів, самою популярною була і залишається деревина.
Підбираючи породу спеціалісти Пан Майстер враховують такі параметри як:
До важливих характеристик відносять податливість при обробці та вартість. Адже готовий виріб має ще й вписуватися в бюджетні рамки Замовника
Всі фактори впливають на вибір і кожен з них потребує уваги. Досвідчені майстри допоможуть Клієнту підібрати оптимальний варіант, спроможний зробити житло комфортно-стильним і підкреслити бездоганний смак його власника.
Коротка порівняльна характеристика допоможе Вам оцінити відмінності між двома породами, хоча вони обидві заслуговують на захоплення тих, хто цінить красиву добротність.
І дуб і ясен позиціонуються як тверда порода. Це дозволяє створювати з них предмети інтер’єру «на віки». По шкалі Янка твердість дуба від 1100 до 1300 і вважається високою, а у ясена – від 1300 (тобто дуже висока). Згідно інших систем твердість ясена дорівнює 4,1, а дуба – 3,8. Твердість визначає як деревина буде склеюватися, як матеріал буде «приймати» цвяхи. Крім того від цього параметру залежить обробка, а точніше її тип. Чим твердіший матеріал – тим акуратніше з ним потрібно поводитися, але при цьому ваші сходи, виготовлені з такої сировини, прослужить дуже довго.
Щільність – це співвідношення маси до об’єму і воно напряму залежить від такого показника як вологість. Чим вища вологість, тим вища щільність. І якщо у дуба вона коливається від 600 до 700 кг/м.куб., то у ясена досягає 800кг/м.куб. Навіщо враховувати цей показник? Щоб завчасно взнати вагу конструкції і визначити чи підходить вона для конкретного приміщення.
Довговічність – це ще одна із вимог, яку Замовник пред’являє до сходів. Крім того вся система повинна відрізнятися стійкістю. Існує стереотип, що дерев’яний предмет інтер’єру не може зберігати свою міцніть на протязі довгого терміну. Це не так. Виготовлення сходів із таких твердих порід як ясен та дуб гарантує високий рівень міцності всієї конструкції.
Дубовий матеріал відрізняється якщо не повною то вражаючою невразливістю до гниття. Навіть якщо приміщення, в якому встановлені сходи, «грішить» перепадами вологості та температурними гойдалками, дуб буде почувати себе в ньому комфортно. А от ясен менш стійкий до гниття і позиціонується як сировина середньої стійкості. Це значить, що вам доведеться створювати своїм сходам більш стабільні умови. Якщо не хочете перейматися за стан деревини, краще використовувати дуб.
Тут беззаперечним фаворитом виступає дуб. Сходинка – це елемент системи, який регулярно піддається механічному впливу. Якщо для виготовлення сходинок використовується дубова дошка, за стійкість до деформації можна не перейматися. Облицювання з такої сировини взагалі не вразливе для механічних пошкоджень.
Хоча, ясен важко назвати «ніжним», все-таки у дуба набагато більше шансів залишитися в ідеальному стані навіть через багато років активної експлуатації конструкції, що веде на другий поверх або вище.
Дуб це не тільки міцний матеріал, але і дуже гарний. Причому у деревини є унікальна якість – з віком вона стає ще красивіша, набуваючи більш темного і насиченого відтінку. Крім того, при роботі з цим матеріалом можна використовувати техніку штучного старіння. Тоді як ясен – це справжній хамелеон, змінюючий свою тональність. І це скоріше його недолік. Адже складно завчасно визначити якого кольору будуть ваші сходи через кілька років. Діапазон достатньо широкий – від сіруватого до жовтуватого. Та й текстура у дуба набагато розкішніша. Тому дубові елементи в приміщенні створюють дорогий і розкішний інтер’єр.
Чим твердіша деревина, тим більш вона капризна і тим важче з нею працювати. І ясен і дуб погано піддаються поліруванню і в цьому їх схожа особливість. Але спеціаліст, розуміючий що «дерево – це живий матеріал» до кожної породи знаходить підхід. В результаті виходять моделі в потрібній стилістиці, дизайнах.
Розкішна темна поверхня дуба – ідеальний вибір для класичних локацій. Якщо необхідно доповнити лаконічний скандинавський стиль – світлий ясен вдале рішення.
Монтаж конструкцій схожий і досить складний (якщо порівнювати з виробами із м’яких порід).
Ціна сходів залежить від багатьох параметрів. І один із важливих ціноутворюючих факторів – вид деревини і її ґатунок. Хоча, для створення конструкцій, що дозволяють підніматися на другий поверх, використовують тільки сировину високого ґатунку, що гарантує бездоганну якість кожного елементу.
Найдорожчими є екзотичні породи. Та якщо говорити про місцеві матеріли, то лідером по дорожнечі беззаперечно вважається дуб. Але як показує практика, це повністю виправдано і сприймається Замовником як аксіома. У матеріалу міцна структура, при цьому неймовірно розкішна фактура, що дозволяє навіть простим лаконічним сходам виглядати дорого і статусно.
Не дивлячись на вражаючу вартість, яка є єдиним мінусом дубових сходів, вони користуються популярністю. Крім того спеціалісти Пан Майстер підберуть для вас ідеальне рішення, яке впишеться в конкретний бюджет.