Що краще дуб чи ясен для виготовлення сходів
logo
blog
Блог

Що краще дуб чи ясен для виготовлення сходів

Що краще дуб чи ясен для виготовлення сходів

Дуб це не просто «дерево із казки». Це велич, міцність, довговічність, розкішна текстура і малюнок кільцями, що зачаровує погляд. Це також вражаюча витривалість, висока стійкість до впливу всемогутнього часу. Ясен – ще один представник групи «твердих порід», що відрізняється широкою палітрою відтінків (від світлих до темних тонів). Обидві породи користуються респектом у майстрів, але у кожної з них є свої особливості. Тому перед тим як визначитися з вибором не буде зайвим підучити «матчастину».

Вимоги до дерева, що використовується для виготовлення сходів

Сходи повинні не тільки вписуватися в інтер’єр, але і відповідати стандартам в плані ергономічності та безпеки. Причому строгим канонам має відповідати не тільки сама конструкція, але і розхідні матеріали, що використовуються для виготовлення всіх деталей. Сучасні виробники використовують різний матеріал, оскільки інноваційні технології дозволяють проводити обробку будь-якого типу сировини. Але, без сумнівів, самою популярною була і залишається деревина.

Підбираючи породу спеціалісти Пан Майстер враховують такі параметри як:

  • твердість та міцність;
  • стійкість до впливу зовнішніх факторів (механічні пошкодження, деформація, стирання, перепади температур в приміщенні);
  • допустима вологість;
  • невразливість до пошкодження комахами, гниття;
  • зовнішній вигляд (багата текстура і різноманіття відтінків).

До важливих характеристик відносять податливість при обробці та вартість. Адже готовий виріб має ще й вписуватися в бюджетні рамки Замовника

Всі фактори впливають на вибір і кожен з них потребує уваги. Досвідчені майстри допоможуть Клієнту підібрати оптимальний варіант, спроможний зробити житло комфортно-стильним і підкреслити бездоганний смак його власника.

Порівняльний аналіз характеристик ясеня і дуба

Коротка порівняльна характеристика допоможе Вам оцінити відмінності між двома породами, хоча вони обидві заслуговують на захоплення тих, хто цінить красиву добротність.

Твердість та щільність деревини

Дуб-ТерраІ дуб і ясен позиціонуються як тверда порода. Це дозволяє створювати з них предмети інтер’єру «на віки». По шкалі Янка твердість дуба від 1100 до 1300 і вважається високою, а у ясена – від 1300 (тобто дуже висока). Згідно інших систем твердість ясена дорівнює 4,1, а дуба – 3,8. Твердість визначає як деревина буде склеюватися, як матеріал буде «приймати» цвяхи. Крім того від цього параметру залежить обробка, а точніше її тип. Чим твердіший матеріал – тим акуратніше з ним потрібно поводитися, але при цьому ваші сходи, виготовлені з такої сировини, прослужить дуже довго.

Щільність – це співвідношення маси до об’єму і воно напряму залежить від такого показника як вологість. Чим вища вологість, тим вища щільність. І якщо у дуба вона коливається від 600 до 700 кг/м.куб., то у ясена досягає 800кг/м.куб. Навіщо враховувати цей показник? Щоб завчасно взнати вагу конструкції і визначити чи підходить вона для конкретного приміщення.

Міцність конструкції

Довговічність – це ще одна із вимог, яку Замовник пред’являє до сходів. Крім того вся система повинна відрізнятися стійкістю. Існує стереотип, що дерев’яний предмет інтер’єру не може зберігати свою міцніть на протязі довгого терміну. Це не так. Виготовлення сходів із таких твердих порід як ясен та дуб гарантує високий рівень міцності всієї конструкції.

Рівень вологості і схильність до гниття

Дубовий матеріал відрізняється якщо не повною то вражаючою невразливістю до гниття. Навіть якщо приміщення, в якому встановлені сходи, «грішить» перепадами вологості та температурними гойдалками, дуб буде почувати себе в ньому комфортно. А от ясен менш стійкий до гниття і позиціонується як сировина середньої стійкості. Це значить, що вам доведеться створювати своїм сходам більш стабільні умови. Якщо не хочете перейматися за стан деревини, краще використовувати дуб.

Стійкість до механічних пошкоджень, стиранню та деформації

Country Дуб Чорний максимумТут беззаперечним фаворитом виступає дуб. Сходинка – це елемент системи, який регулярно піддається механічному впливу. Якщо для виготовлення сходинок використовується дубова дошка, за стійкість до деформації можна не перейматися. Облицювання з такої сировини взагалі не вразливе для механічних пошкоджень.

Хоча, ясен важко назвати «ніжним», все-таки у дуба набагато більше шансів залишитися в ідеальному стані навіть через багато років активної експлуатації конструкції, що веде на другий поверх або вище.

Однорідність кольору та фактури

Дуб це не тільки міцний матеріал, але і дуже гарний. Причому у деревини є унікальна якість – з віком вона стає ще красивіша, набуваючи більш темного і насиченого відтінку. Крім того, при роботі з цим матеріалом можна використовувати техніку штучного старіння. Тоді як ясен – це справжній хамелеон, змінюючий свою тональність. І це скоріше його недолік. Адже складно завчасно визначити якого кольору будуть ваші сходи через кілька років. Діапазон достатньо широкий – від сіруватого до жовтуватого. Та й текстура у дуба набагато розкішніша. Тому дубові елементи в приміщенні створюють дорогий і розкішний інтер’єр.

Зручність для обробки

Чим твердіша деревина, тим більш вона капризна і тим важче з нею працювати. І ясен і дуб погано піддаються поліруванню і в цьому їх схожа особливість. Але спеціаліст, розуміючий що «дерево – це живий матеріал» до кожної породи знаходить підхід. В результаті виходять моделі в потрібній стилістиці, дизайнах.

Білий дубРозкішна темна поверхня дуба – ідеальний вибір для класичних локацій. Якщо необхідно доповнити лаконічний скандинавський стиль – світлий ясен вдале рішення.

Монтаж конструкцій схожий і досить складний (якщо порівнювати з виробами із м’яких порід).

Ціноутворення

Ціна сходів залежить від багатьох параметрів. І один із важливих ціноутворюючих факторів – вид деревини і її ґатунок. Хоча, для створення конструкцій, що дозволяють підніматися на другий поверх, використовують тільки сировину високого ґатунку, що гарантує бездоганну якість кожного елементу.

Найдорожчими є екзотичні породи. Та якщо говорити про місцеві матеріли, то лідером по дорожнечі беззаперечно вважається дуб. Але як показує практика, це повністю виправдано і сприймається Замовником як аксіома. У матеріалу міцна структура, при цьому неймовірно розкішна фактура, що дозволяє навіть простим лаконічним сходам виглядати дорого і статусно.

Не дивлячись на вражаючу вартість, яка є єдиним мінусом дубових сходів, вони користуються популярністю. Крім того спеціалісти Пан Майстер підберуть для вас ідеальне рішення, яке впишеться в конкретний бюджет.

❓Какой вид дерева более прочный в эксплуатации?
Как показывает практика это твердые породы и best of the best – дуб.
🔨Какая разница у плотности древесины дуба и ясеня?
У дуба она составляет 600-700 кг/м.куб а у ясеня 800кг/м.куб.
❓Какой вид древесины менее подвержен гниению?
Однозначно дуб – у этой породы неимоверно низкая склонность к гниению.
💰Какая стоимость лестниц из дуба и ясеня?
Обе породы позиционируются как дорогие, но дубовые лестницы всегда стоят дороже - но они того действительно стоят.