Огорожа для сходів – це одна зі складових повноцінної конструкції. Сучасні сходи не завжди мають огорожу, але 90% продукту в цій сфері не позбавлені такої функції. Чому це так важливо? Огорожа виконує 3 конкретні функції:
Є моделі сходів, в яких не використовуються огорожі, але більшість покупців все ж вважають за краще мати частину цієї конструкції. Підібрати огорожу можна під будь-який інтер’єр.
Розрізняють 3 основних види огороджень:
Стовпи. Прості вертикальні стовпчики з будь-якого матеріалу, які підійдуть інтер’єру. Вони ідеально вписуються вінтер’єр хай-тек.
Балясини. Це фігурні стовпчики, різблення з унікальними вигинами і формами. Балясини для сходів відмінно підходять під класичний інтер’єр.
Кріплення. Настінні кріплення у вигляді поручнів, які не містять додаткових елементів.
Три основних види огорож також класифікуються за технологією виготовлення, методу кріплення, матеріалу. За технологією виготовлення розрізняють 3 види огороджень:
За матеріалом виготовлення, всі огорожі діляться на:
За методом кріплення, огорожі розливають по місцю кріплення:
Підбір матеріалу виготовлення для огорожі – це заняття просте. Вам допоможе інтер’єр. Якщо все в класичному стилі, варто вибрати балясини з дерева або каменю, то що стосується сучасних стилів лофт, хай-тек, тоді тут будуть доречні звичайні стовпи з металу, дерева або просто прозоре скло. Найпопулярнішими матеріалами для виготовлення огорож сьогодні:
Металеві огорожі – це довговічний, але складний в обробці матеріал. З нього роблять ковані огорожі незвичайної форми і стилю. Зовнішній вигляд залежить від конкретного сплаву. З нержавіючої сталі виготовляються огорожі звичних, прямих форм у вигляді стовпчиків, косих ліній. Більш класичний варіант – це оброблені метали або сплави, які старіють. З них кують унікальні огорожі.
Дерев’яні балясини для сходів виготовляються з натурального дерева. Найбільш популярним сировиною для виробництва огороджень з дерева – це дуб, ясень, бук, горіх, венге. Матеріал дозволяє створювати шедеври і ідеально підійде для стильної декорованої огорожі.
Скляна огорожа менш популярна, але останнім часом користується попитом через візуального розширення простору. Тут все просто. В якості сировини використовується скло прозоре або матове в багато шарів, для міцності.
Метал і дерево – це два найбільш використовуваних для виготовлення огорожі на сходи вже багато років. Переваги металевої огорожі очевидні:
Єдиний недолік металевої огорожі – вага. Металеві конструкції досить важкі, що не зручно при транспортуванні і установці.
Що стосується дерев’яних огорож для сходів, то тут такі переваги:
Дерев’яні перила виготовляються різної форми і розміру. Така податливість дозволяє використовувати їх у всіх інтер’єрах. Крім того, використання натурального дерева не викликає алергії у домочадців.
Єдиним мінусом дерев’яних огорож є їх сприйнятливість до механічних пошкоджень. Але при цьому, слід пам’ятати, що якщо зовні дереву і можна щось зробити, то внутрішня структура все ж залишається непорушною.
Традиційний зовнішній вигляд огорожі для сходів – це дерев’яні або металеві стовпчики або балясини. Однак все більше починають використовувати скляні огорожі або вдаватися до незвичайних форм і дизайну.
Трендом сезону є сходи без балясин, але тільки з перилами. Або навпаки, сходи з простими балясинами, але без перил. Цікавий варіант для сходів в 2 маршу – використання загального огорожі на два прольоти. Для невеликого прольоту використовують тільки перила при стіні або взагалі не використовують нічого.
Що стосується дизайну та кольору, то тут все залежить від ваших фінансових можливостей і фантазії. Створити шедевр можна з будь-якого матеріалу. Форми, текстури, стиль, вигини і колір підбирається різний.
Існують основні, класичні огорожі для сходів – балясини та стовпи. Їх виготовляють з різних матеріалів, різного стилю, кольору і дизайну, На це впливає бюджет. Все залежить від фантазії замовника і професіоналізму виробника. Допомогти у виготовленні, встановленні може столярна майстерня “ПанМайстер”. Ми знаходимося в місті Київ, Україна.